Odpowiedzi

Jakie są ograniczenia wersji próbnej?

W wersji próbnej dostępne są wszystkie funkcje wersji zarejestrowanej. Okres próbny jest ograniczony do 30 dni od pierwszego uruchomienia programu. Po zakończeniu okresu próbnego potrzebny jest ważny klucz licencyjny, aby móc używać Swordfisha lub Stingray'a.


Mam komputer PC i laptop — czy mogę używać Swordfisha/Stingray'a w obu komputerach, mając jedną licencję?

Programów Swordfish i Stingray można używać w wielu komputerach, mając jedną licencję. Jednak klucza licencyjnego można używać w tym samym czasie tylko w jednym komputerze.

Swordfish i Stingray umożliwiają rejestrowanie i wyłączanie licencji w trybie online (przez Internet). Możesz zarejestrować licencję w komputerze, przy którym pracujesz i używać Swordfisha tak długo, jak chcesz. Jeżeli chcesz pracować na laptopie, wyłącz licencję w komputerze biurkowym i zarejestruj ją w laptopie.

Rejestracja/wyłączenie licencji trwa niecałe 10 sekund.


W systemie Windows pojawia się komunikat "Could not create Java Virtual Machine" (Nie można utworzyć maszyny wirtualnej Java). Co to znaczy?

Oprogramowanie Java nie mogło przydzielić wystarczającej ilości pamięci i zakończyło działanie błędem.

Swordfish lub Stingray zażądał od Javy zarezerwowania do 512MB pamięci RAM (chociaż cała ta ilość pamięci RAM nie musi być od razu wymagana), a system Windows odpowiedział, że ilość wolnej pamięci jest niewystarczająca. Możliwe, że komputer ma za mało pamięci RAM lub z jakiegoś powodu oprogramowanie Java nie ma do niego dostępu.

Możesz wyedytować plik MAX_MEMORY znajdujący się w folderze instalacyjnym programu Swordfish/Stingray, zapisując w tym pliku maksymalną liczbę megabajtów pamięci RAM dostępnych dla programu (wartość domyślna to 512).


Jak przetłumaczyć dokument pakietu Microsoft Office?

Swordfish obsługuje nowy format XML pakietu MS Office 2007. Jeśli masz starszą wersję MS Office, pobierz i zainstaluj darmowy Pakiet zgodności formatu plików MS Office 2007 dla programów Word, Excel i PowerPoint i zapisz pliki w nowym formacie.

Swordfish obsługuje również format RTF. Możesz zapisać pliki .DOC w formacie .RTF za pomocą programu Word, przetłumaczyć wersję RTF i zapisać przetłumaczoną wersję w formacie .DOC za pomocą programu Word. Nie jest to zalecane, jeżeli dokument zawiera dużą ilość grafiki lub jest duży.

Można również otworzyć pliki programem OpenOffice i zapisać je w formacie OpenDocument. Po tłumaczeniu można skonwertować pliki do formatu Microsoft Office używając pakietu OpenOffice.org.


Czy można w Swordfishu tłumaczyć pliki w formacie TTX?

Tak. Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej.


Co jest potrzebne, aby zainstalować Swordfisha/Stingray'a w systemie Linux?

Aby zainstalować program Swordfish i Stingray w systemie Linux, wymagana jest:

  • Java 1.5 lub 1.6 firmy Sun Microsystems. Inne wersje oprogramowania Java nie działają.
  • Mozilla XULRunner. Uruchom polecenie
    xulrunner -version w wierszu poleceń, aby sprawdzić, czy ta biblioteka jest zainstalowana.

Skontaktuj się z swordfish_pl@yahoogroups.com, jeśli potrzebujesz pomocy z zainstalowaniem Swordfisha w systemie Linux. Uwaga: trzeba najpierw zapisać się na tę listę dyskusyjną.


W których dystrybucjach systemu Linux działają te programy?

Działanie programu Swordfish zostało sprawdzone i potwierdzone w następujących dystrybucjach systemu Linux:

  • SUSE Entreprise Linux Desktop 10
  • openSUSE 10.2/10.3/11
  • Fedora Core 8/9
  • PCLinuxOS 2007
  • Ubuntu 7.10/8.04/8.10
  • Debian Lenny

OpenOffice nie może otworzyć przetłumaczonego pliku. Co zrobić?

Zwykle dzieje się tak, gdy są problemy z tagami w pliku XLIFF. Użyj funkcji "Analiza znaczników" z menu Kontrola jakości, aby poprawić wszystkie błędy.


Czy jest podręcznik użytkownika po polsku?

Tak. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź tutaj.


Przeczytałem/przeczytałam wszystkie pytania i odpowiedzi, i dalej potrzebuję pomocy. Co zrobić?

Wyślij wiadomość e-mail na swordfish_pl@yahoogroups.com z opisem problemu. Osoby znające się na rzeczy chętnie udzielą Ci pomocy.

Swordfish

Zobacz też: